Vyučovanie predmetu KČJ/BUSJQ Úvod do studia jazyka s prof. P. Odalošom bude vo štvrtok 15. 11. 2018 od 12,15 hod. do 13,00 hod. na P 23.

Věnujte prosím pozornost nabídce nových stáží pro rok 2019, které byly zveřejněny v systému INTLAG.

Snow Academy - Lyžiarska a snouboardová škola (Solutions Services Slovakia, s.r.o.): od prosince 2018 min. na 2 měsíce;

České centrum Brusel: v průběhu roku 21019 min. na 3 měsíce;

České centrum Rotterdam: od ledna 2019, 3 - 12 měsíců;

ČCCR – CzechTourism (Japonsko): od února 2019 min. na 2 měsíce;

Czech School Without Borders, London (2 místa): od února 2019 na 5 měsíců;

České centrum Kyjev: od února 2019 na 4.5 měsíce;

České centrum Moskva: od ledna 2019 na 3 měsíce.

Materiály v tištěné podobě najdete na KČJ (hlavní nástěnka: informace pro studenty). Prosím nebrat, jen prohlížet!

Upozorňujeme, že na základě požadavku vedení Katedry primární a preprimární pedagogiky PdF UP došlo ke změně obsahu okruhů pro SZZ pro všechny druhy studia Učitelství pro mateřské školy. Aktualizované okruhy k SZZ platné od 12. 11. 2018 jsou ke stažení zde.

Upozornění pro studenty předmětu Lexikologie

Pondělní (12. 11.) výuka BLEXQ se s ohledem na zahraniční pracovní cestu doc. Marešové a z důvodu udělení děkanského volna od 11.00 hod. vzhledem k setkání akademické obce PdF nekoná. Studenti obdrží následující týden náhradní plnění.

S pozdravem 

Hana Marešová 

 

Nabídka stále platí, poslední volné místo (!)

Pravidelná nabídka zahraniční stáže ve škole Okénko v Londýně: lze realizovat jako Erasmus pobyt. Více informací zde. Zájemci se mohou obracet na mě, popř. pošlete přímo životopis a motivační dopis na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Milí studenti, chci Vás upozornit, že při výběru/zadávání témat kvalifikačních prací do systému STAG musíte věnovat pozornost celému formuláři, a to včetně jeho spodní části, kde může být uvedena důležitá poznámka, kterou vložil vedoucí práce. Text může například obsahovat informaci, že téma již bylo konzultováno s určitým studentem, pro kterého je také rezervováno apod. Obsah sdělení ve vlastním zájmu respektujte, předejdete tím řadě komplikací. Děkuji! Jana Sladová, vedoucí KČJL PdF UP

Doc. Kopecký bude z důvodu služební cesty nepřítomen 6.11. - jeho výuka v tomto dnu nebude realizována. Díky za pochopení, s pozdravem, Kamil Kopecký

Nepřítomnost dr. Jany Sladové a dr. Daniela Jakubíčka na fakultě ve dnech 5. – 7. 11. 2018 (služební cesta – exkurze se studenty). V naléhavých pracovních záležitostech se obracejte na docenta Jaroslava Valu, zástupce vedoucí katedry. 

Harmonogram obou exkurzí (5.-6.11. a 7.11.2018) byl zaslán studentům hromadným e-mailem prostřednictvím systému STAG. Studenti přihlášení ve STAGu budou z výuky hromadně omluveni sekretářkou katedry.

Konzultace doc. Valy se ve čtvrtek 25. 10. a úterý 30. 10. nekonají z důvodu pracovní cesty. 

Vyžle, dmýchat nebo babyka a další výrazy, kterým děti nerozumí, by se nově mohly z vyjmenovaných slov vynechat. Ta ostatní by se žáci nemuseli učit nazpaměť a osvojili by si je přirozeně z textu. Počítá s tím nová metoda výuky vyjmenovaných slov, která vzniká na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. Pomůže to lepší znalosti „y“ a „i“? Sledujte Duel jazykovědce Karla Olivy a autorky webu Moje čeština Jany Skřivánkové. Více zde.

Exkurse Historická Kroměříž s doc. Ficem proběhne  ve středu 31/10 2018. Začátek v 10.30 u vchodu do Květné zahrady v Kroměříži.

Zahraniční oddělení PdF zve všechny studenty na informační setkání o možnostech studia a pracovních stáží v zahraničí v úterý 6. 11. 2018 v 9.45 (Malá aula, přízemí vlevo, PdF).

Program zahrnuje praktické informace o programu Erasmus + a informace o měsíčních stážích v USA, Indonésii a v Číně.

Koordinační schůzka ohledně domluvy termínu exkurze NLHKQ Historická a literární Kroměříž proběhne v pracovně doc. Fice v úterý 16/10 ve 12.45 hodin.

Prezentace z dnešní přednášky Jazykové praktikum pro učitele 1. stupně (bez i se SPP) je k dispozici zde.

V úterý 9. 10. bude nepřítomen doc. Kopecký, konzultace a výuka tedy tento den nebude probíhat.

Doc. Vala je od 8. 10. do 11. 10. na služební cestě. V tomto termínu se nekonají konzultační hodiny.

Exkluzivní nabídka pracovní stáže v Ženevě. Neváhejte! Jako studenti učitelského oboru "český jazyk a literatura" máte výhodu. 

Délka trvání stáže: 01/11/201830/06/2019

V případě zájmu o stáž prosím zašlete strukturovaný životopis a motivační dopis v anglickém či francouzském jazyce (max. jedna normostrana) na e-mail adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., a to nejpozději do 15/10/2018. Jako předmět e-mailu prosím uveďte Praktická stáž v ČŠBH Ženeva. Vybraný uchazeč má nárok na finanční příspěvek Stipendijního programu UP ve výši 24 750 CZK/měsíc, jednorázový finanční příspěvek na cestovní náklady ve výši 7 000 CZK a také komplexní cestovní pojištění.

Více informací na http://www.csbh.cz/zeneva

Jazykové praktikum v pondělí 1. 10. (přednáška, seminář) nebude realizováno. Žádám studenty, aby si v LMS Unifor samostatně prostudovali kapitolu o zvukových prostředcích souvislé řeči (suprasegmentální jazyková analýza). S pozdravem, Kamil Kopecký

Pravidelná nabídka zahraniční stáže ve škole Okénko v Londýně: lze realizovat jako Erasmus pobyt. Více informací zde. Zájemci se mohou obracet na mě, popř. pošlete přímo životopis a motivační dopis na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Semináře, tj. od 13.15 do 14.00, od 14.00 do 14.45 a od 15.00 do 15.45, k předmětu Úvod do studia jazyka (BUSJQ) se ve čtvrtek 27. 9. 2018 NEKONAJÍ z důvodu mé výuky zahraničních studentů.

Máte zájem o studium v zahraničí? V pondělí 1. 10. od 13.00 probíhá prezentace (Malá aula, 1. patro, PdF) vybraných zahraničních univerzitních pracovišť; např. University of West Hungary, Las Palmas de Gran Canaria University, Østfold University College, Halde, University of Artvin CoruhQueen Maud University College of Early Childhood Education a další.

Jde o ideální příležitost poznat, jak k některým otázkám přistupují v zahraničí.

 

Prezentace pro předmět E-learning pro učitele je k dispozici zde.

Výuka předmětu IIDTČ (Didaktické technologie) bude realizován v podobě blokové výuky od října 2018. Podrobný rozpis termínů bude zveřejněn do konce září. V rámci předmětu budeme pracovat s výukovými aplikacemi pro tablety, tj. můžete si do výuky přinést i váš vlastní tablet (podporujeme systémy iOS a Android). Pro začátek doporučujeme prozkoumat portál http://tablety.upol.cz


Vyučovanie predmetu KČJ/BUSJQ Úvod do studia jazyka
12. 11. 2018

Vyučovanie predmetu KČJ/BUSJQ Úvod do studia jazyka s prof. P. Odalošom bude vo štvrtok 15. 11. 2018 od 12,15 hod. do 13,00 hod. na P 23.

Kamil Kopecký

Číst dál...

Nabídka nových stáží pro rok 2019
12. 11. 2018

Věnujte prosím pozornost nabídce nových stáží pro rok 2019, které byly zveřejněny v systému INTLAG. Snow Academy - Lyžiarska a snouboardová škola (Solutions Services Slovakia, s.r.o.): od prosince...

Michal Kříž

Číst dál...

Upozornění pro studenty Učitelství MŠ
12. 11. 2018

Upozorňujeme, že na základě požadavku vedení Katedry primární a preprimární pedagogiky PdF UP došlo ke změně obsahu okruhů pro SZZ pro všechny druhy studia Učitelství pro mateřské školy....

Kamil Kopecký

Číst dál...

Lexikologie (BLEXQ)
10. 11. 2018

Upozornění pro studenty předmětu Lexikologie Pondělní (12. 11.) výuka BLEXQ se s ohledem na zahraniční pracovní cestu doc. Marešové a z důvodu udělení děkanského volna od 11.00 hod. vzhledem k...

Hana Marešová

Číst dál...

Zahraniční stáž - Okénko (Londýn, UK)
07. 11. 2018

Nabídka stále platí, poslední volné místo (!) Pravidelná nabídka zahraniční stáže ve škole Okénko v Londýně: lze realizovat jako Erasmus pobyt. Více informací zde. Zájemci se mohou obracet na mě,...

Michal Kříž

Číst dál...