Vážené studentky, vážení studenti,

dovolte nám, abychom Vás informovali, že Statutárním městem Děčín a Městskou knihovnou Děčín, p.o. byl vyhlášen již XXVI. ročník literární soutěže „Literární cena Vladimíra Vokolka 2023“. Letošní ročník soutěže má uzávěrku 31. prosince 2023 a slavnostní vyhlášení výsledků s předáním tištěného sborníku je plánován na počátek roku 2024.

Soutěž se díky své každoroční periodicitě, celostátnímu záběru a vydávání aktuálního sborníku oceněných prací, stala významnou platformou pro mladou poezii. Řada autorů, kteří se v minulých ročnících dostali na stupně vítězů úspěšně publikuje, případně vydává básnické sbírky. Za všechny je možné jmenovat Kateřinu Rudčenkovou, Vikiho Shocka, Lenku Juráčkovou, Ondřeje Hanuse, Lukáše Vlčka, Martu Veselou Jirousovou, Dana Jedličku, Vojtěcha Kallaie, Petra Mezihoráka, z poslední doby úspěšného Teodora Kravála, Šimona Leitgeba  a další. 

Soutěž se mj. snaží kultivovaným způsobem popularizovat dílo děčínského básníka Vladimíra Vokolka (rodáka z Pardubic) a v neposlední řadě vytvářet „kolbiště“ pro mladou tvorbu a připravovat tak nadějné autory k vydání prvních sbírek.

Bližší informace najdete na odkazu: https://www.dcknihovna.cz/literarni-cena-vladimira-vokolka-2023/, případně na FB stránkách: https://www.facebook.com/photo/?fbid=757257396446665&set=a.460402209465520, kde jsou zveřejněny proprozice.

Vážené studentky, vážení studenti,

dovolujeme si zveřejnit nabídku práce Waldorfské střední školy Olomouc s.r.o., která hledá učitele/učitelku ČJ.

 

"Waldorfská střední škola Olomouc s.r.o.

Učitel českého jazyka na waldorfském lyceu

- pracovní úvazek formou DPČ (400 Kč/hodinu)

- rozsah hodin: 7,5 hodin týdně (10.ročník SŠ - 2x 70 minut, 11.ročník SŠ - 2x 100 minut, 12. ročník SŠ - 2x 70 minut)

- pracovní dny: úterý a středa (10:20-15:10) - je možnost upravit 

- benefity: obědy za 30 Kč

- nahlédnutí do alternativního školství, příjemný a přátelský kolektiv, krásné prostředí školy, možnost profesní realizace a budoucí spolupráce

- adresa školy: Tomkova 480/48, Olomouc-Hejčín

- kontaktní osoba - ředitelka lycea Mgr. Lucie Jurášová (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., +420 732 755 935)"

Vážené studentky, vážení studenti,

dovolujeme si zveřejnit inzerát ZŠ a MŠ Potštát, která hledá učitele/učitelku ČJ pro 2. stupeň ZŠ. 

 

"Do svého týmu hledám posilu na pracovní pozici Učitel/ku AJ nebo ČJ pro 2. stupeň ZŠ v rodinné venkovské škole ve městě Potštát. V případě zájmu zašlete životopis na mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Více informací o naší škole najdete na webových stránkách https://www.zs-potstat.cz/.

Nabídka pracovní pozice: Učitel/ku AJ nebo ČJ pro 2. stupeň ZŠ

Lokalita: ZŠ a MŠ Potštát, Školní 76, 753 62 Potštát

Pracovní poměr: plný úvazek

Nástup: únor 2024 (nebo dle individuálních potřeb)

Příjem přihlášek: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo 721066738

 

Mgr. Jonáš Gazdík – ředitel ZŠ a MŠ Potštát"

 

Vážené studentky, vážení studenti,

dovolujeme si zveřejnit pracovní nabídku Střední školy designu a módy, Prostějov:

"Střední škola designu a módy, Prostějov hledá na školní rok 2023/2024 učitelku/učitele českého jazyka na zkrácený úvazek (3 vyučovací hodiny týdně). Nástup možný ihned. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.,  tel.:  582 346 711."

Vážené studentky, vážení studenti,

dovolujeme si zveřejnit nabídku Mgr. Kamily Krejčí, z Česko-britské mezinárodní školy, zapojit se do organizace Českého dne:

"Dobrý den,

Obracím se na Vás s příležitostí pro studenty Pedagogické fakulty UPOL, aby se zapojili do organizace Českého dne, který proběhne 16.listopadu ku příležitosti oslav 17.listopadu na Česko-britské mezinárodní škole.

Jednalo by se o přibližně 20minutové workshopy pro žáky základní školy na libovolné téma spojené s Českou republikou a českým jazykem (kulturou, tradicemi) ve skupině 3-4 studentů. Workshop by studenti několikrát zopakovali pro různé skupiny a celkem by se jednalo o jedno dopoledne. 

V minulosti s námi spolupracovali studenti katedry bohemistiky a historie Filozofické fakulty UPOL. Pro představu v loňském roce byly pro žáky připraveny workshopy pečení s Magdalenou Dobromilou Rettigovou, kvíz na české pohádky a pověsti, modelování Věstonické Venuše nebo workshop češtiny pro cizince. 

Studenti Pedagogické fakulty UP by si tak mohli vyzkoušet své nápady v praxi a případně tímto způsobem splnit nějakou část svých praktických seminářů (pokud by se tak rozhodli vyučující a chtěli tak studenty motivovat k účasti). 

Jelikož se jedná o 16.listopadu a termín se blíží, prosím zájemce z řad studentů, aby nejpozději v průběhu příštího týdne kontaktovali mou kolegyni na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Děkuji.

S pozdravem a přáním hezkého dne

Mgr. Kamila Krejčí"

Vážené studentky, vážení studenti,

ve dnech 10. a 11.10.2023 proběhne na KČJL 9. ročník mezinárodní konference Aktuální aspekty v didaktice mateřského jazyka. 

Srdečně Vás tímto zveme.

Veškeré informace o konferenci najdete zde: https://www.konference.kcjl.upol.cz/  

Vážené studentky, vážení studenti,

dovolujeme si zveřejnit pracovní nabídku Svobodné demokratické školy GAUDI v Příboře, která do svého týmu hledá učitele/učitelku ČJL pro 2. stupeň ZŠ.

Více informací najdete zde:

Svobodná demokratická škola GAUDI v Příboře přijme do svého týmu kolegy/kolegyně na pozice:

 • učitel/učitelka 1. stupně ZŠ;
 • učitel/učitelka 2. stupně ZŠ (ideálně s aprobací český jazyk a dějepis; případně ČJ v kombinaci s jiným vyučovacím předmětem).

POŽADUJEME:

 • ideálně nástup od 2. ledna 2024
 • pedagogickou kvalifikaci pro danou pozici
 • pro pozici učitele/učitelky českého jazyka 2. stupně ZŠ je výhodou znalost komunikační koncepce výuky ČJ
 • osobní zkušenost s prací s dětmi vítána
 • pozitivní, empatický a inspirující přístup ke vzdělávání
 • děti považujete za plnohodnotné lidské bytosti, respektujete je stejně jako dospělé a vzdělávání chcete stavět na partnerství a nenásilné komunikaci
 • soulad s konceptem školy (viz https://www.skolagaudi.cz/filozofie-skoly/)

Děti považujete za plnohodnotné lidské bytosti, respektujete je stejně jako dospělé a vzdělávání stavíme na partnerství a nenásilné komunikaci.

NABÍZÍME:

 • možnost dohody o výši úvazku (pro pozici učitel/učitelka 2. stupně hledáme kolegu ideálně na 3 dny v týdnu, případně je možné domluvit se na menším či větším úvazku)
 • smysluplnou práci v kolektivu dospělých a dětí
 • možnost být součástí učící se a respektující školy v prostředí podporující intenzivní osobní rozvoj
 • příležitost spoluvytvářet svobodnou demokratickou školu Gaudi

Pokud Vás nabídka oslovila, zašlete svůj životopis a motivační dopis (proč byste chtěl/a pracovat právě v Gaudi a proč právě na této pozici) na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do 10. 10. 2023 a my se s vámi spojíme.

V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte buď na výše uvedený e-mail.

Vážené studentky, vážení studenti,

dovolujeme si zveřejnit nabídku práce Střední školy Baltaci s.r.o. ve Zlíně. Zde je více informací:

Střední škola ve Zlíně hledá učitele / učitelku

českého jazyka a literatury

„zkácený úvazek“ (11 hod./týden)

 • Jsme moderní střední soukromá škola, přesto však škola s tradicí.
 • Nabízíme práci na zkrácený úvazek, který se může v příštím školním roce změnit v plný.
 • Pozice je vhodná i pro studenty závěrečných ročníků VŠ, kteří chtějí získat reálnou
  praxi s možností trvalého pracovního poměru.
 • Klíčová je pro nás láska k českému jazyku, literatuře a neustálá chuť učit jiné i sebe sama.
 • Záleží nám na tom, aby se svět neustále měnil k lepšímu.
 • Pokud Vám to dává smysl, přihlaste se.
 • Nástup možný ihned.

V případě zájmu kontaktujte přímo ředitelku školy paní Světlanu Hlavačkovou.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

GSM: 727 908 666

Vážené studentky, vážení studenti,

rádi bychom Vás touto cestou informovali o tom, že katedra bohemistiky PF UJEP v Ústí nad Labem pořádá další ročník studentské vědecké konference s názvem Škola, jazyk a literatura 2023. Konference je určena studentům bakalářských, magisterských a postgraduálních studijních programů, přičemž v co nejširším tematickém záběru chce umožnit studentům prezentování prací z  jazykovědy, literární vědy a z oblasti didaktické (a také jejich publikování v časopise Usta ad Albim BOHEMICA). Konference se bude konat ve středu 15. listopadu 2023 od 10,00 na půdě PF UJEP v Ústí nad Labem (Králova výšina 7).

Bližší informace o konferenci najdete zde:

https://www.pf.ujep.cz/cs/33409/konference-skola-jazyk-a-literatura-2022

S pozdravem,

tým KČJL PdF UPOL

Základní škola Mohelnice, Mlýnská 1 hledá posilu do pedagogického sboru učitele/učitelku na 1. stupeň, popřípadě učitele/učitelku ČJ-AJ, nástup 1. 9. 2023, plný
pracovní úvazek. Bližší informace na e-mail:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., telefon: 737919044.

Vážené studentky, vážení studenti,

dovolujeme si informovat Vás o skutečnosti, že škola  ART ECON - Střední škola, s.r.o. hledá posilu svého týmu. Jde o práci na pozici učitel/ka - ČJL - vzdělání Bc., VŠ, ped. minimum - 0,8 úvazek. Nástup od 1. září 2023. Kontakt na ředitele školy  - Ing. Renata Kubová,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 775 707 374.

Vážené studentky, vážení studenti,

dr. Sladová bude ve dnech 9. - 19.6.2023 mimo fakultu. Vezmte to, prosím, na vědomí.

 

Moravská střední škola s.r.o. rozšiřuje svůj pedagogický sbor a přijme nové kolegy – hledáme učitele českého jazyka na plný úvazek.

Jedná se pozici na dobu určitou s možností prodloužení od 1. 9. 2023. Platové rozpětí podle odpracovaných let ve školství od 32.800 do 42.800.

Zájemci se mohou hlásit na adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Adresa školy: Moravská střední škola s.r.o., Pasteurova 935/8a, 779 00 Olomouc.

Společně vyrazíme do Bruselu a navštívíme Evropský parlament. Cestou se zastavíme v Lucemburku a podnikneme i výpravu po belgických městech: Antwerpy – Bruggy – Gent. Primárním cílem ale bude Brusel, instituce EU, ale také jiné turistické zajímavosti tohoto města (a samozřejmě i vafle a hranolky). Navštívíme také FCL - Future Classroom Lab (unikátní moderní laboratoř zaměřenou na výuku a vzdělávání).

Cesta (klimatizovaným autobusem), ubytování (se snídaní) jsou hrazeny. Odjezd v neděli 4. 6. (večer), příjezd ve čtvrtek 8. 6. (kolem poledne).

Hlaste se, omezená kapacita(!) : https://forms.gle/h3KwaZ4QKo9huFcL7

Více info u dr. M. Kříže.

Přijímací zkoušky do kombinovaného studia se konají z důvodu převisu poptávky ze strany uchazečů a vycházejí z učiva v rozsahu bakalářského programu Český jazyk a literatura ve vzdělávání. Do kombinovaného navazujícího studia se hlásí i uchazeči z jiných univerzit s mírně odlišným studijním plánem v bakalářském stupni studia. Přijímací zkoušky by měly umožnit studium motivovaným uchazečů s potřebnými znalostmi, na něž se bude v dalším studiu navazovat.

Vzhledem k charakteru navazujícího kombinovaného studia a omezenému počtu konzultací (prezenční výuky) je předpokládaný počet přijímaných uchazečů nižší než v předchozích letech. Cílem je zajištění vyšší efektivity studia a možnost individuálnějšího přístupu k uchazečům zejména v didakticky orientovaných předmětech.

Vážené studentky, vážení studenti,

níže najdete informaci o možnosti stáže u Českých center v Praze.

 

 

STÁŽ V ÚSTŘEDÍ ČESKÝCH CENTER

Česká centra, zaměřená na propagaci ČR v zahraničí v oblasti veřejné diplomacie, vyhlašují výběrové řízení na tříměsíční stáž (s nástupem ihned) v pražském ústředí v Oddělení marketingu a komunikace.

Náplň stáže:

 • korektury a přepisy textů,
 • rešerše textových materiálů,
 • práce s archivními materiály,
 • tvorba krátkých textů,
 • práce s webem,
 • administrativa.

Požadujeme:

 • výbornou znalost českého jazyka a vynikající psaným projev,
 • dobré komunikační schopnosti, samostatnost a odpovědnost,
 • schopnost týmové spolupráce,
 • hlubší zájem o činnost Českých center,
 • časová flexibilita a komunikativnost,
 • dobrá znalost práce na PC.

Nabízíme:

 • získání zkušeností v zajímavém prostředí Českých center (příspěvkové organizaci zřízené MZV ČR),
 • samostatnou činnost na zadaných úkolech,
 • být součástí malého dynamického kolektivu,
 • získání a prohloubení praktických dovedností,
 • flexibilní pracovní dobu v rozsahu max. 20 hod. týdně. Stáž bude z velké části vykonávána z domova.

Nabídka je určena pro studenty vysokých škol i další dobrovolníky.

Doba trvání stáže: 3 měsíce (nástup ihned).

Motivační dopis a životopis zasílejte e-mailem na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., kde Vám i rádi zodpovíme případné dotazy a domluvíme se na pohovoru.

Informace pro studenty

KČJL každoročně reviduje znění státnicových otázek. Pokud dochází k určitým změnám, tak jde o změny ve formulacích jednotlivých okruhů, nikoliv v rozsahu požadovaných znalostí (například z důvodu nové akreditace). Pokud se změní počet okruhů, tak opět nejde o rozšíření celkového rozsahu požadovaných znalostí, ale pouze o upřesnění určitých tematických otázek.

Vysokoškolský student prokazuje při zkoušce schopnost reagovat na položené otázky, segmentovat daný obsah/rozsah učiva podle různých okruhů/položených otázek. Tím také dokládá, že studovanému oboru rozumí.

S případnými dalšími dotazy se můžete obracet na tajemníka KČJL (dr. Daniela Jakubíčka), nebo na vedení katedry.

Vážené studentky, vážení studenti,

konzultační hodiny členů KČJL jsou během zkouškového období pouze po předchozí domluvě přes e-mail.

Státnicové otázky budou aktualizovány do konce listopadu.

Aktuální témata jsou ke stažení zde.

KČJL zveřejní pro své studenty souhrn témat kvalifikačních prací nejpozději na konci září 2022. Konzultace s jednotlivými vyučujícími mohou probíhat od zahájení zimního semestru.

Po dobu nemoci Bc. Libuše Kálové jsou úřední hodiny stanoveny takto:
ÚTERÝ 8.30-11.30, ČTVRTEK 8.30-11.30, PÁTEK 8.30-11.30.

Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace

hledá do pracovního poměru na plný úvazek učitele/učitelku I. stupně nebo učitele/učitelku II. stupně s aprobací ČESKÝ JAZYK.
Nástup od 1. 9. 2022. Předpoklady: zápal a zájem o práci

V případě potřeby je k dispozici startovací byt v těsné blízkosti školy.

Nabídky posílejte na adresu
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonicky na číslo 603/965141.

 


Literární soutěž "Literární cena Vladimíra Vokolka 2023"
01. 12. 2023

Vážené studentky, vážení studenti, dovolte nám, abychom Vás informovali, že Statutárním městem Děčín a Městskou knihovnou Děčín, p.o. byl vyhlášen již XXVI. ročník literární soutěže „Literární cena...

Libuše Kalová

Číst dál...

Waldorfské lyceum hledá učitele/učitelku ČJ
07. 11. 2023

Vážené studentky, vážení studenti, dovolujeme si zveřejnit nabídku práce Waldorfské střední školy Olomouc s.r.o., která hledá učitele/učitelku ČJ.   "Waldorfská střední škola Olomouc s.r.o. Učitel...

Libuše Kalová

Číst dál...

ZŠ a MŠ Potštát hledá učitele/učitelku ČJ pro 2. stupeň ZŠ
06. 11. 2023

Vážené studentky, vážení studenti, dovolujeme si zveřejnit inzerát ZŠ a MŠ Potštát, která hledá učitele/učitelku ČJ pro 2. stupeň ZŠ.    "Do svého týmu hledám posilu na pracovní pozici Učitel/ku AJ nebo ČJ...

Libuše Kalová

Číst dál...

Učitel/ka ČJL na Střední škole designu a módy, Prostějov (zkrácený úvazek)
26. 10. 2023

  Vážené studentky, vážení studenti, dovolujeme si zveřejnit pracovní nabídku Střední školy designu a módy, Prostějov: "Střední škola designu a módy, Prostějov hledá na školní rok 2023/2024...

Libuše Kalová

Číst dál...

Možnost zapojení se do organizace Českého dne (Česko-britská mezinárodní škola)
19. 10. 2023

Vážené studentky, vážení studenti, dovolujeme si zveřejnit nabídku Mgr. Kamily Krejčí, z Česko-britské mezinárodní školy, zapojit se do organizace Českého dne: "Dobrý den, Obracím se na Vás s...

Libuše Kalová

Číst dál...