Semináře 17.4. zaměřené na moderní technologie (moderní trendy, e-learning) z důvodu služební cesty za doc. Kopeckého převezme dr. Kasáčková, semináře proběhnou tak, jak je naplánováno.

Připomínám blokovou výuku: 10. 4. od 9:00 ve velké aule PdF UP (nové aule). 

V týdnu od 8. 4. 2019 bude doc. Vala nepřítomen z důvodu pracovní cesty. Konzultační hodiny se nekonají.

Náhradní výuka je zajištěna.

Bloková výuka proběhne v několika termínech, vzhledem k omezené kapacitě laboře je nutné se na daný termín zaregistrovat.

Termíny:

17. dubna 2019 od 9:00 na N32

17. dubna 2019 od 12:00 na N32

24. dubna 2019 od 9:00 na N32

24. dubna 2019 od 12:00 na N32

Vážení kolegové, obracím se na Vás s nabídkou stáže Českého centra Kyjev. Jedná se o pozici lektora českého jazyka pro cizince od 1. 4. 2019 do 24. 6. 2019 (odjezd ideálně během víkendu 30.3. 2019), dokončení výuky právě probíhajícího semestru v Zaporoží. Není nutné pedagogické vzdělání, ale hlavně "chuť učit". Pro bližší informace mne prosím kontaktujte na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo na tel.: 601 342 115, abychom si případně mohli domluvit osobní schůzku.

Děkuji. Srdečně
Panchártková, Iva, 
České centrum Kyjev

Ve středu 20. 3. 2019 se uskuteční plánovaná exkurze do Prahy. Účastníci musí mít odevzdané přihlášky (s číslem ISIC) a zaplacený poplatek nejpozději v pondělí 18. 3. 2019 do 13 hodin (kontakt: dr. Sladová, dr. Jakubíček).

Program: Národní památník hrdinů heydrichiády (historická expozice, pietní místo, dokumentární film, pravoslavný kostel); Karlovo náměstí, Emauzy, Tančící dům, Rašínovo nábřeží, Národní třída. 

Základní harmonogram: Doprava do Prahy i zpět individuálně. Sraz v 9.45 hod. v přízemí budovy Hlavního (vlakového) nádraží v Praze u prodejny knih NEOPALLADIUM. Společný odjezd metrem v 10.00 hod. - každý si zajistí vlastní jízdenku. Předpokládané ukončení exkurze v 16 hodin u Národního divadla.

 Nezapomeňte: kartu ISIC, OP, průkaz pojištěnce ZP, mobil, léky (alergie aj.), jízdenky + slevové karty na individuální dopravu, finance (stravování aj.), deštník, vhodný oděv a obuv (myslete na to, že velkou část dne budeme „na nohou“)…a hlavně dobrou náladuJ! Upozornění: Dodržujte zásady bezpečnosti, hlídejte své osobní věci a doklady. Je vhodné mít u sebe mobilní telefon s kontakty na někoho z účastníků exkurze. Telefonní kontakt na dr. Jakubíčka: 739121305.

Od 13. do 15. března bude doc. Kopecký z důvodu čerpání dovolené nepřítomen. Stejně tak nebude probíhat pondělní výuka a konzultace, úterní seminář a konzultace proběhnou beze změny.

Konzultační hodiny doc. Valy se v týdnu od 11. do 15. 3. 2019 nekonají. Výuka v daném týdnu probíhá beze změny.

Z důvodu dlouhodobé pracovní neschopnosti zastupuje sekretářku Petru Jurníkovou paní sekretářka Kateřina Marková. Tu můžete kontaktovat prostřednictvím univerzitní e-mailové adresy Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

V aplikaci Erasmusplus.upol.cz bylo vypsáno dodatečné výběrové řízení (VŘ) pro Erasmus+ pobyty v akademickém roce 2019-2020 (oba semestry). Přihlášky je možné podávat v systému do 15. 3. 2019. VŘ je vypsáno je pro University of Maribor (Slovinsko) a University of Wroclaw (Polsko). V případě dotazů mě neváhejte kontaktovat (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

Výuka doc. Kopeckého 5. března a 11. března nebude z důvodu služební cesty realizována.

Využijte jedinečnou příležitost ukázat, na čem voblasti vědy, výzkumu a umělecké činnosti pracujete! Přihlaste se do oborového kola 13: ročníku konference Studentské vědecké a umělecké odborné činnosti.

svoc plakatek.

21. února 2019 předal v aule PdF UP rektor Univerzity Palackého v Olomouci prof. Jaroslav Miller ocenění za nejlepší bakalářské a diplomové práce a sportovní výkony studentů a také čestná uznání za publikované odborné práce. Naše katedra má na akci hned 3 zástupce: Čestné uznání za svou novou monografii získává doc. Kamil Kopecký a jeho spoluautor dr. Szotkowski, cenu rektora UP za nejlepší studentskou vědeckou práci pak získává Bc. Pavel Čureček za svou práci o youtuberingu, stejné ocenění pak získává naše studentka Bc. Jana Horčičáková za svou práci o životním příběhu jedince se syndromem CAN. Gratulujeme.

Sdělení pro studenty předmětu NSH2Q (Historická mluvnice) 

V pondělí dne 25. 2. 2019 se výuka NSH2Q z důvodu mé účasti na inauguraci děkana CMTF nekoná. Náhrada za výuku bude předána následující týden. 

Děkuji za pochopení. 

S pozdravem 

Hana Marešová 

 

Bloková výuka E-Bezpečí proběhne 10. dubna 2019 od 9:00 ve staré nové aule PdF UP. Pro ty, kteří v daný termín nemohou, vypíšeme termíny náhradní.

Přednášky a semináře E-Bezpečí a E-learning pro učitele budou realizovány v průběhu semestru v tematických blocích, přihlášené budeme v předstihu informovat pomocí e-mailu a prostřednictvím tohoto webu.

Vyučovanie predmetu Literárna onomastika s prof. Pavlom Odalošom bude vo štvrtok 14. 2. 2019 od 11,30 do 12,14 v N22.

Informace k praxím naleznete zde.

Neváhejte a připojte se na facebookovou stránku katedry: https://www.facebook.com/kcjlpdfup/.

MŠMT ČR ve spolupráci s Ministerstvem kultu Svobodného státu Sasko vypisuje výběrové řízení na stipendijní místa pro asistentky/asistenty českého jazyka do škol v Sasku.

Uzávěrka pro přijímání elektronicky i poštou zaslaných přihlášek je 31. března 2019. 

O tato místa se mohou ucházet čerství absolventi pedagogických fakult nebo studenti posledního ročníku těchto fakult (v době nástupu již ukončené studium), kteří studovali s dobrými studijními výsledky. Vítána je aprobace český jazyk – německý jazyk nebo studium učitelství pro 1. stupeň ZŠ se znalostí německého jazyka.

Asistentky/asistenti by pomáhaly/i při výuce češtiny na saských školách, které jsou vesměs v místech poblíž hranic mezi ČR a Německem (gymnázia v Žitavě a okolí, základní školy v Drážďanech, Žitavě a okolí) a další..

Vyplněné přihlášky na předepsaném formuláři se zasílají spolu s dalšími podklady poštou na adresu MŠMT. Podrobné informace včetně formuláře přihlášky jsou zveřejněny zde: https://www.dzs.cz/cz/akademicka-informacni-agentura/pro-ucitele-nj/.

Přijměte pozvánku na workshop VÝUKA NA 2. STUPNI KRE4T1VNĚ, který je určený učitelům a školním psychologům. Více zde: http://spolekspas.cz/event/vyuka-na-2-stupni-kre4t1vne/

 

Výběrové řízení je již spuštěno; uchazeči se mohou přihlásit pouze prostřednictvím aplikace Erasmus+ (erasmusplus.upol.cz).

O výsledku výběrového řízení budou uchazeči informováni e-mailem vygenerovaným z aplikace nejpozději 14. 2. 2019.

Ve stanovené lhůtě je v této aplikaci vybraný student povinen potvrdit svůj souhlas s výjezdem.

Vážená kolegové,

dovolte, abychom Vás informovali, že Statutární město Děčín a naše knihovna vyhlásily XXII. ročník literární soutěže „Literární cena Vladimíra Vokolka 2018“. Letošní ročník soutěže má uzávěrku 16. prosince 2018 (neděle) a slavnostní vyhlášení výsledků s předáním tištěného sborníku plánujeme na únor, příp. březen roku 2019.

Soutěž se díky své každoroční periodicitě, celostátnímu záběru a vydávání aktuálního sborníku oceněných prací, stala významnou platformou pro mladou poezii. Řada autorů, kteří se v minulých ročnících dostali na stupně vítězů úspěšně publikuje, případně i vydává básnické sbírky. Za všechny bych jmenoval Kateřinu Rudčenkovou, Viki Shocka, Lenku Juráčkovou, Ondřeje Hanuse, Lukáše Vlčka, Martu Veselou Jirousovou, Dana Jedličku, Vojtěcha Kallaie, Petra Mezihoráka, z poslední doby úspěšného Teodora Kravála  a další. 

Soutěž se mj. snaží kultivovaným způsobem popularizovat dílo děčínského básníka Vladimíra Vokolka (rodáka z Pardubic) a v neposlední řadě vytvářet „kolbiště“ pro mladou tvorbu a připravovat tak nadějné autory k vydání prvních sbírek. Proto se obracíme na Vás s prosbou o laskavou pomoc při zveřejnění propozic a propagaci naší soutěže.. Vzhledem k tomu, že druhá kategorie je téměř ušita pro vysokoškolské studenty (od nichž tradičně dostáváme většinou nejkvalitnější práce) věříme, že v okruhu Vaší působnosti oslovíte řadu zájemců o naši soutěž.

Pro bližší informace zasílám odkaz: http://www.dcknihovna.cz/,  případně http://www.facebook.com/mekdc.

S poděkováním a pozdravem

Mgr. Ladislav Zoubek

ředitel Městské knihovny Děčín, p.o.

-----------------------------------------------------------------------------------------
Městská knihovna Děčín, p.o., Mgr. Ladislav Zoubek, ředitel
K. Čapka 3, 406 55 Děčín I. 
tel./fax 412 530 728, tel. 412 530 976, mobil 737 412 862
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.www.dcknihovna.cz

Dovolte nám, abychom Vás jménem Katedry psychologie a patopsychologie pozvali na přednášku dr. Ramani Durvasuly (California State University) na téma "Zvládání narcismu - jak si uchovat duševní zdraví v náročném vztahu", která se uskuteční v úterý 11. 12. od 11 hodin v  učebně N3. 

ramani durvasula


Semináře moderních technologií a e-learningu - drobná změna
15. 04. 2019

Semináře 17.4. zaměřené na moderní technologie (moderní trendy, e-learning) z důvodu služební cesty za doc. Kopeckého převezme dr. Kasáčková, semináře proběhnou tak, jak je naplánováno.

Kamil Kopecký

Číst dál...

Bloková výuka - přednáška E-Bezpečí
09. 04. 2019

Připomínám blokovou výuku: 10. 4. od 9:00 ve velké aule PdF UP (nové aule). 

Kamil Kopecký

Číst dál...

Nepřítomnost doc. Valy
05. 04. 2019

V týdnu od 8. 4. 2019 bude doc. Vala nepřítomen z důvodu pracovní cesty. Konzultační hodiny se nekonají. Náhradní výuka je zajištěna.

Jaroslav Vala

Číst dál...

Termín blokové výuky - Moderní trendy v elektronické komunikaci a E-learning pro učitele
27. 03. 2019

Bloková výuka proběhne v několika termínech, vzhledem k omezené kapacitě laboře je nutné se na daný termín zaregistrovat. Termíny: 17. dubna 2019 od 9:00 na N32 17. dubna 2019 od 12:00 na N32 24....

Kamil Kopecký

Číst dál...

Nabídka stáže - České centrum Kyjev
18. 03. 2019

Vážení kolegové, obracím se na Vás s nabídkou stáže Českého centra Kyjev. Jedná se o pozici lektora českého jazyka pro cizince od 1. 4. 2019 do 24. 6. 2019 (odjezd ideálně během víkendu 30.3. 2019),...

Kamil Kopecký

Číst dál...