Témata kvalifikačních prací jsou ke stažení zde.

Vážení studenti,

informujeme tímto o tom, že Mgr. Petr Šulc nebude v době trvání mimořádných opatření vlády ČR v souvislosti s epidemií nemoci Covid-19 osobně přítomný na KČJL.

Konzultace budou probíhat v době vypsaných konzultačních hodin on-line na platformách MS Teams, nebo Zoom, a to vždy po předchozí domluvě přes e-mail.

Dobrý den,

dovolujeme si vás oslovit s nabídkou akce pro češtináře na 2. stupni, na víceletých gymnáziích, na středních školách, ale také pro studenty češtiny na vysokých školách. Akci organizuje Nakladatelství Fraus, které se věnuje nejen vydávání učebnic a pracovních sešitů, ale zajišťuje také vzdělávání učitelů. Spolupracuje s mnoha výbornými lektory a pravidelně s nimi  připravuje nové semináře pro učitele.

Bohužel díky epidemiologické situaci se tradiční konference pro češtináře nemůže uskutečnit naživo. Po dohodě s lektory proběhne konference v on-line podobě, aby nápady a inspirace  ze seminářů mohla být učitelům a studentům předána alespoň touto formou. Jedná se o akreditovaný program, který je složen z 12 seminářů, jež jsou doplněny doprovodnými materiály, pracovními listy a různými aktivitami. Více informací naleznete zde – konference pro češtináře.

V případě dotazů, prosím, kontaktujte Mgr. Libuši Cardovou:

Mgr. Libuše Cardová

Garantka akce

Nakladatelství Fraus

Edvarda Beneše 72

301 00 Plzeň

Tel.: +420 602 271 832

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Web: www.fraus.cz

Vážení studenti, jsem k dispozici s případným online konzultacím - prostřednictvím MS Teams, Zoom, Google Meet, Jitsi či BigBlueButton. Na konzultace se můžete objednat prostřednictvím email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Formulář Čestného prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění můžete stahovat zde.

Aktuální informace naleznete na stránce: https://www.pdf.upol.cz/covid-19/

Olomoucké dobrovolnické centrum, z.s. (JIKA ODC, z.s.) hledá dobrovolníky pro doučování dětí z ohrožených rodin (Klokánek, FOD a Domovy pro matky s dětmi).
Kontakt viz níže.

Základní škola Přerov (U Tenisu 4) hledá od 1. 1. 2021 učitele českého jazyka jako zástup za MD. Jde o úvazek 1,0 v kombinaci ČJ+OV (či jiné kombinace s českým jazykem). Vhodně např. pro studenty, kteří budou na jaře státnicovat.
 
Kontakt:
Mgr. Michal Pospíšil
ředitel školy
Základní škola Přerov, U tenisu 4
U tenisu 171/4, Přerov, 750 02
tel : 606 786 286, 581 701 613

Plánované exkurze z důvodu protiepidemiologických opatření pravděpodobně nebudou v dalším semestru realizovány. O dalším vývoji vás budeme informovat.

Jste zde noví a od září u nás začnete studovat? Tak se k nám nezapomeňte přidat na sociáních sítích. Budujeme komunitu pedagogů, studentů, absolventů a profíků z praxe. A také tam najdete materiály, které využijete třeba u zkoušek nebo na praxi.

Na Facebooku nás najdete na: https://www.facebook.com/kcjlpdfup/
Na Instagramu nás najdete na: https://www.instagram.com/kcjlpdfup/

Pouze pro studenty KČJ: 3 roč. Bc + NMgr. V termínu od 18. 7. do 16. 8. 2020 se bude na Filozofické fakultě UP konat Letní škola slovanských studií (https://www.lsss.upol.cz/). Nabízíme vám možnost lektorské stáže se zaměřením na výuku českého jazyka pro cizince, za kterou vám můžeme poskytnout kredity (1; + 1 pro NMgr. studenty) a certifikát o absolvování stáže, který vystaví vedení LSSS (při FF UP). Výuka češtiny probíhá v menších skupinách, rozdělených podle úrovní Čj (od začátečníků po pokročilé/advanced). V případě zájmu budete přiděleni jako asistenti/asistentky ke zkušenému lektorovi, který vás bude postupně zapojovat do výuky; vaše účast bude zahrnovat mj. opravy a zadávání testů, procvičování jednotlivých gramatických jevů se studenty, vedení dílčích aktivit v hodině apod. Je nutné vždy zapojit se do výuky min. jeden týden, tj. od pondělí do pátku, a to v týdnech (1) 27.–31. 7.; (2) 3.–7. 8. a (3) 10.–14. 8. Počet míst je omezený! Angličtina na komunikativní úrovni je výhodou.

V případě zájmu (příp. s dotazy) se prosím hlaste u dr. M. Kříže, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do 3. 7. 2020.

Prosím věnujte pozornost NABÍDCE nových pracovních stáží v rámci Erasmu+ vypsaných pro léto 2020 a zimní semestr 2020-21.

Vážené studentky, vážení studenti,

chtěl bych Vás tímto poprosit o vyplnění dotazníku, který se zabývá Vašimi zkušenostmi s implementací tematiky šoa do výuky literární výchovy na druhém stupni základní školy. Dotazníkové šetření je součástí komplexního výzkumu, jehož cílem je podat komplexní deskripci situace v oblasti integrace vymezeného fenoménu do výuky literatury na druhém stupni základní školy.

Vyplněním dotazníku přispějete k podrobnému popisu dané situace, a to pohledem Vás, budoucích učitelů Českého jazyka a literatury.

Odkaz na dotazník: https://www.survio.com/survey/d/A1M1S8D8Y9A1K8P2W 

Mnohokrát Vám děkuji a těším se na případnou další spolupráci.

S pozdravem a přáním pevného zdraví

Mgr. Milan Mašát

Informace k doktorskému studijnímu programu Čtenářství a mediální výchova ve vzdělávání naleznete zde.

Řada pedagogů a studentů k videokonferencím kromě zavedeného MS Teams používa třeba ZOOM. Pro ty, kteří se se ZOOMem chtějí rychle seznámit, doporučujeme náš videotutoriál.

V návaznosti na uvolňování opatření ze strany Vlády ČR ze dne 23. dubna mohou od pondělí 27. 4. studenti všech ročníků docházet na univerzitu po nutné předchozí domluvě s pedagogem a na základě jeho pokynu, a to za účelem individuálních konzultací, praxí a prací v laboratořích, účasti na zkouškách, státnících a obhajobách. Navštívit mohou také knihovnu na Zbrojnici, a sice pouze za účelem výpůjčky knih po předchozí rezervaci. Tyto možnosti se dosud vztahovaly jen na studenty absolventských ročníků Bc., Mgr. a Ph.D. studia.

Každá z těchto aktivit je nicméně omezena na přítomnost maximálně pěti osob současně a dodržování platných pravidel (dvoumetrové rozestupy, zakrytí dýchacích cest pomocí roušky atp.). Pokud nebude možné tento počet a náležitosti dodržet, musejí všechny výukové aktivity (hromadná výuka, zkoušky, zápočty aj.) i nadále až do odvolání probíhat pouze distančně a online formou, tzn. v dosavadní podobě.Klasická výuka se nekoná.

O případném zpřístupnění svých prostor si rozhodnou samy fakulty, případně katedry, a v případě zkoušek, práce v laboratořích aj. je nezbytný pokyn ze strany konkrétního pracoviště.

Některým z vás v těchto dnech dorazila zpráva, že v máte v systému Microsoft Teams novou aktivitu. Nemusíte se ničeho obávat, jde o to, že systém STAG nově spolupracuje s nástrojem Microsoft Teams, který máte všichni k dispozici v Office 365 a který si můžete nainstalovat i do svého počítače. Tento nástroj umožňuje celou řadu možností komunikace a sdílení - včetně videokonferencí, videochatů a streamování. Pro vás to znamená pouze to, že se vám v Teamsech aktivovala možnost komunikovat v rámci vašich rozvrhových akcí (vytvořila se vám zde rozvrhová akce) - a to jak vzájemně, tak i s pedagogy (pokud Teams používají). Pokud by pedagog vyžadoval Teams používat, sám si vás bude kontaktovat. Nicméně tento nástroj může být zajímavý i pro vaši vzájemnou komunikaci. Pokud by byly nějaké nejasnosti, klidně mě kontaktujte.

S pozdravem, Kamil Kopecký
(jsem i na MS Teams)

Po dobu trvání mimořádných opatření se osobní konzultace konají pouze po předchozí domluvě e-mailem. A pouze v rozsahu, který umožňují opatření přijatá fakultou.

Žádáme studenty, aby osobní kontakty s vyučujícími omezili jen na nezbytné případy. Děkujeme za pochopení.

Tato omezení platí do odvolání, poté budou opět vypsané pravidelné konzultační hodiny, které zveřejníme. 

Studenti absolventských ročníků, kteří se přihlásí ke STÁTNÍM ZÁVĚREČNÝM ZKOUŠKÁM, ať již v jarním, mimořádném nebo podzimním termínu, přinesou a odevzdají SEZNAM PŘEČTENÉ LITERATURY v den STÁTNÍ ZÁVĚREČNÉ ZKOUŠKY přímo do rukou dr. Jakubíčka.

Na facebookovou stránky katedry vám pravidelně sdílíme velké množství zajímavých materiálů, které můžete využít dle potřeby - třeba k přípravě ke zkouškám, opakování apod. Určitě se přidejte: https://www.facebook.com/kcjlpdfup/

Vážení studenti,

dovolujeme si zveřejnit zde nabídku pracovního místa ZŠ a MŠ BEZ HRANIC:

"Svazková ZŠ a MŠ Bez hranic, Mšec hledá:

● Kvalifikovaného učitele – ČJ pro II. stupeň
a
● Kvalifikovaného učitele – NJ

Kontakt:

Mgr. Milan Dvořák, ředitel ZŠ a MŠ Bez hranic Kontakt: 736 472 811, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript."

Vážení studenti, prosím přečtěte si instrukce ke způsobu ukončení předmětu Internet a multimédia ve výuce českého jazyka (BIMČQ - prezenční studium, KBIMQ - kombinované studium): http://odborict.upol.cz/BIMCQ_KBIMQ_ukonceni_predmetu.pdf

Děkuji za spolupráci a přeji hlavně pevné zdraví. 

Hana Marešová 

Vážení studenti, přečtěte si prosím instrukce ke způsobu vykonání závěrečné zkoušky z předmětu NSH2Q (prezenční studium). Podrobnosti najdete zde: http://odborict.upol.cz/NSH2Q_online_vyuka_2.pdf

Přeji mnoho sil do přípravy a hlavně pevné zdraví. 

Hana Marešová


Témata kvalifikačních prací 2020-2021
20. 10. 2020

Témata kvalifikačních prací jsou ke stažení zde.

Kamil Kopecký

Číst dál...

Mgr. Petr Šulc - nepřítomnost na KČJL a on-line podoba konzultací
19. 10. 2020

Vážení studenti, informujeme tímto o tom, že Mgr. Petr Šulc nebude v době trvání mimořádných opatření vlády ČR v souvislosti s epidemií nemoci Covid-19 osobně přítomný na KČJL. Konzultace budou...

Libuše Kalová

Číst dál...

Konference pro učitele českého jazyka
15. 10. 2020

Dobrý den, dovolujeme si vás oslovit s nabídkou akce pro češtináře na 2. stupni, na víceletých gymnáziích, na středních školách, ale také pro studenty češtiny na vysokých školách. Akci organizuje...

Libuše Kalová

Číst dál...

Konzultace s doc. Kopeckým - online
12. 10. 2020

Vážení studenti, jsem k dispozici s případným online konzultacím - prostřednictvím MS Teams, Zoom, Google Meet, Jitsi či BigBlueButton. Na konzultace se můžete objednat prostřednictvím email Tato...

Kamil Kopecký

Číst dál...

Čestné prohlášení - neexistence příznaků virového infekčního onemocnění
17. 09. 2020

Formulář Čestného prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění můžete stahovat zde.

Kamil Kopecký

Číst dál...